Barth René Brut

Exkluzivně v Dal.Zas

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: FONNEBRU
Značka: Barth René
339 Kč
Kategorie: Crémant
Dosáž: 6g/l
Barva: Blanc
Certifikace Organické: Vinařství je v procesu tranformace
Certifikace Biodynamické: NE
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Položka byla vyprodána…

Barth René Brut je vyrobený ze 70% z Rulandského bílého a 30 Rulandského modrého - dvou nejrozšířenějších odrůd v Alsasku . Zraje v lahvi minimálně po dobu minimálně 12 měsíců a má dosáž 6g/l. Tento Crémant je skvělá volba pro velkou oslavu, nebo svatbu - je lehký, nevtíravý a chutná všem. Krásná lahev je pocta sester Fonné svému prastrýci Barthovi René. Obsah alkoholu 12,5%

Příběh vinařství začíná v roce 1747, kdy se předek rodiny Fonné rozhodl investovat do pozemků v úrodném Alsasku a začal pracovat na obdělávání vinné révy. Tato vášeň se přenáší z generace na generaci až dodnes. Dnes vede vinařství Michel Fonné, který jej převzal po strýci Barthovi René. 

Vedení vinařství se věnují také jeho tři sympatické dcery, které se nedávno rozhodli, že na počest svého prastrýce, který ještě ve svých 93 letech pracuje na vinicích rembrandujou všechny Crémanty. Ty dnes nesou nejen jméno Barth René, ale také jeho podobizen. Panovi Barthovi René to dodalo mnoho sil k další poctivé práci na vinicích v Bennwihru.

Zpět do obchodu