Domaine Armand Gilg Cuvée Prestige Brut Vintage 2018 Magnum

Exkluzivně v Dal.Zas

Skladem (>5 ks)
Kód: 587
950 Kč
Kategorie: Magnum
Dosáž: 7g/l
Barva: Blanc
Certifikace Organické: ANO
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Návrh bez názvu (12)
Novinka Tip

Oblíbený prémiový crémant ve velikosti lahve Magnum. Potěšíte ním nejednoho milovníka skvělých francouzských bublin. Aktuálně jsme naskladnili ročník 2018. Prvotní zrání tohoto crémantu probíhalo v dubových sudech. Následně pak 4 roky ve sklepích vinařství, než došlo k degorzáži. Zakoupíte ho exkluzivně jenom u nás, nebo přímo u výrobce Domaine Armand Gilg v malebném Mittelbergheimu. Dodáváme ho v dárkové krabici. Úroveň dosáže 7g/l. Obsah alkoholu 12%.

Rodinné sídlo 16. generace Domaine Armand Gilg se nachází v srdci Mittelbergheimu , vesnice v centru Alsaska, na Alsaské vinné stezce. Mittelbergheim je zařazen mezi 156 nejkrásnějších vesnic ve Francii.

Je to rodina nezávislých vinařů. Nezávislý vinař obdělává révu, sklízí hrozny, vinifikuje svá vína a prodává je. Má certifikaci organické produkce a od ročníků vín 2021 také certifikaci biodynamické produkce. 

Jako jedno z posledních vinařství nechává zrát některé své Crémanty prvotně ve velikých dubových sudech. Poté Crémant nechává tradičně zrát v lahvích po dobu 12-48 měsíců v závislosti na typu vína.

Domaine Armand Gilg v současnosti provozuje 29 hektarů vinné révy na kopcích pod Vogézami v nadmořské výšce od 160 m do 310 m.

Zajímavostí o tomto vinařství je fakt, že jeho sídlo má několik sklepů, všechny propojené v suterénu, na více než 1200 m2. Dva z těchto sklepů pocházejí z let 1572 a 1585, ostatní byly vykopány a vybudovány v letech 1964 až 1993. Je až neuvěřitelné, že se takový sklep podařilo vybudovat v členitém terénu a přímo pod vesnicí Mittelbergheim.

Vinařství nenajdete ve velkých supermarketech - většinu své produkce prodá přímo konečnému spotřebiteli v Evropě. 

Za zmnínku stojí, že vinařství vzdává hold tradiční Alsaské odrůdě - Rieslingu - tím, že z něj vyrábí výjimečný jednodruhový Crémant Armand Gilg Riesling Brut 2019. 

Sklep
 
Zpět do obchodu