Domaine Armand Gilg Brut Nature 2019 (zero dosage)

Exkluzivně v Dal.Zas

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: DAGILBN9
358 Kč
Kategorie: Crémant
Dosáž: 0,0g/l
Barva: Blanc
Certifikace Organické: ANO
Certifikace Biodynamické: ANO (od ročníka 2021)
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Položka byla vyprodána…
brut nature
Tip

Skvělý výkon ceny a kvality je suchý ročníkový Armand Gilg Brut Nature 2019. Druhotné zrání v lahvi trvalo 24 měsíců. Vyrábí se z kombinace odrůd Auxerrois (60 %), Rulandské šedé (30 %) a Ryzlink rýnský (10 %). Má ovocnou vůni, tóny bílých květů a jemné, řetízkovité bublinky. Je výjimečně svěží a minerální díky jílovito-vápencové půdě terroiru. Je zcela bez dosáže (0g/l). Obsah alkoholu 12,5%.

Rodinné sídlo 16. generace Domaine Armand Gilg se nachází v srdci Mittelbergheimu , vesnice v centru Alsaska, na Alsaské vinné stezce. Mittelbergheim je zařazen mezi 156 nejkrásnějších vesnic ve Francii.

Je to rodina nezávislých vinařů. Nezávislý vinař obdělává révu, sklízí hrozny, vinifikuje svá vína a prodává je. Má certifikaci organické produkce a od ročníků vín 2021 také certifikaci biodynamické produkce. 

Jako jedno z posledních vinařství nechává zrát některé své Crémanty prvotně ve velikých dubových sudech. Poté Crémant nechává tradičně zrát v lahvích po dobu 12-48 měsíců v závislosti na typu vína.

Domaine Armand Gilg v současnosti provozuje 29 hektarů vinné révy na kopcích pod Vogézami v nadmořské výšce od 160 m do 310 m.

Zajímavostí o tomto vinařství je fakt, že jeho sídlo má několik sklepů, všechny propojené v suterénu, na více než 1200 m2. Dva z těchto sklepů pocházejí z let 1572 a 1585, ostatní byly vykopány a vybudovány v letech 1964 až 1993. Je až neuvěřitelné, že se takový sklep podařilo vybudovat v členitém terénu a přímo pod vesnicí Mittelbergheim.

Vinařství nenajdete ve velkých supermarketech - většinu své produkce prodá přímo konečnému spotřebiteli v Evropě. 

Za zmnínku stojí, že vinařství vzdává hold tradiční Alsaské odrůdě - Rieslingu - tím, že z něj vyrábí výjimečný jednodruhový Crémant Armand Gilg Riesling Brut 2019. 

Sklep
 
Zpět do obchodu