Domaine Armand Gilg - výběr vinařství

Exkluzivně v Dal.Zas

Skladem (4 ks)
Kód: 586
2 152 Kč
Kategorie: Degustační sety

Dal.Zas vám ve spolupráci s vinařstvím Domaine Armand Gilg přináší exkluzivní degustační set. 

Obsahuje 3 crémanty a 3 tichá vína. 

 

Crémanty

BRUT NATURE 2019

Skvělý výkon ceny a kvality je suchý ročníkový Armand Gilg Brut Nature 2019. Druhotné zrání v lahvi trvalo 24 měsíců. Vyrábí se z kombinace odrůd Auxerrois (60 %), Rulandské šedé (30 %) a Ryzlink rýnský (10 %). Má ovocnou vůni, tóny bílých květů a jemné, řetízkovité bublinky. Je výjimečně svěží a minerální díky jílovito-vápencové půdě terroiru. Je zcela bez dosáže (0g/l). Obsah alkoholu 12,5%.

 

RIESLING BRUT 2019

Ročníkový A.O.C Crémant d´Alsace a specialita vinařského domu Domaine Armand Gilg. Jde o poměrně vzácný crémant vyroben ze 100% z Rýnského ryzlinku. Chuť je velmi jemná, závěr vyvážený a harmonický. Zrál po dobu 24 měsíců. Obsah alkoholu 12,5%

 

CHARDONNAY VINTAGE EXTRA BRUT 2019

A.O.C Crémant d´Alsace. Domaine Armand Gilg oslavilo 40 let výroby Crémantu a jako dárek sobě a svým věrným zákazníkům připravilo tuto specialitu. První jednodruhový Crémant z Chardonnay od Gilga zrál 5 let v historických sklepech tohoto vinařství. Nese dotek citrusů a pražených tónů. Má velice nízkou dosáž, jenom 1,5g/l. Je držitelem ocenění Médaille OR Mundus Vini.

Obsah alkoholu 12,5%

 

Tichá vína

RIESLING VIELLES VIGNES 2021

Ocenění: Argent, Grand Concours de Colmar

Organické víno z odrůdy Rýnský ryzlink z vinic strarých 40-65 let. Velmi jemný a elegantní ryzlink s citronovými tóny. Chuť je rovná a perzistentní, vyznačuje se velmi pěknou svěžestí. Ideální partner k rybám, kysanému zelí, uzeným masům či drůbeži, ale i pokrmům s kořením (kari, šafrán). Suché. Obsah alkoholu 12,5%.

 

AUXERROIS VIELLES VIGNES 2021

Ocenění: Argent, Grand Concours de Colmar

Organické víno z odrůdy Auxerrois z vinic strarých 35 let. Aroma žlutého ovoce. Na patře je víno suché a bohaté. Velmi pěkný závěr s nádechem svěžesti. Vhodné k předkrmům, uzeninám, drůběži a chřestu. Suché. Obsah alkoholu 12%.

 

PINOT GRIS GRAND CRU ZOTTENBERG

Ocenění: Medal 93/100 Gilbert & Gaillard

Další ocenění: 1 hvězda Le Guide Hachette

Výjimečné Rulandské šedé z vinic starých 30 let. Žlutá barva se zlatými odlesky. Výrazná vůně s vůní žlutého a zralého ovoce. Elegantní Rulandské šedé s krásnou aromatickou paletou a závěrem s lehce praženými tóny. Ideální společník k aperitivu a foie gras, skvěle se hodí také k exotické a kořeněné kuchyni, sladkým i slaným jídlům nebo dezertům. Polo-sladké. Obsah alkoholu 13,5%

Zpět do obchodu