Domaine Armand Gilg Cuvée Prestige Brut Vintage 2018 Magnum

Exkluzivně v Dal.Zas

Skladem (2 ks)
Kód: 587
950 Kč
Kategorie: Magnum
Dosáž: 7g/l
Barva: Blanc
Certifikace Organické: ANO
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Návrh bez názvu (12)
Tip

Oblíbený prémiový crémant ve velikosti lahve Magnum. Potěšíte ním nejednoho milovníka skvělých francouzských bublin. Aktuálně jsme naskladnili ročník 2018. Prvotní zrání tohoto crémantu probíhalo v dubových sudech. Následně pak 4 roky ve sklepích vinařství, než došlo k degorzáži. Zakoupíte ho exkluzivně jenom u nás, nebo přímo u výrobce Domaine Armand Gilg v malebném Mittelbergheimu. Dodáváme ho v dárkové krabici. Úroveň dosáže 7g/l. Obsah alkoholu 12%.

Rodinné sídlo 16. generace Domaine Armand Gilg se nachází v srdci Mittelbergheimu , vesnice v centru Alsaska, na Alsaské vinné stezce. Mittelbergheim je zařazen mezi 156 nejkrásnějších vesnic ve Francii.

Je to rodina nezávislých vinařů. Nezávislý vinař obdělává révu, sklízí hrozny, vinifikuje svá vína a prodává je. Má certifikaci organické produkce a od ročníků vín 2021 také certifikaci biodynamické produkce. 

Jako jedno z posledních vinařství nechává zrát některé své Crémanty prvotně ve velikých dubových sudech. Poté Crémant nechává tradičně zrát v lahvích po dobu 12-48 měsíců v závislosti na typu vína.

Domaine Armand Gilg v současnosti provozuje 29 hektarů vinné révy na kopcích pod Vogézami v nadmořské výšce od 160 m do 310 m.

Zajímavostí o tomto vinařství je fakt, že jeho sídlo má několik sklepů, všechny propojené v suterénu, na více než 1200 m2. Dva z těchto sklepů pocházejí z let 1572 a 1585, ostatní byly vykopány a vybudovány v letech 1964 až 1993. Je až neuvěřitelné, že se takový sklep podařilo vybudovat v členitém terénu a přímo pod vesnicí Mittelbergheim.

Vinařství nenajdete ve velkých supermarketech - většinu své produkce prodá přímo konečnému spotřebiteli v Evropě. 

Za zmnínku stojí, že vinařství vzdává hold tradiční Alsaské odrůdě - Rieslingu - tím, že z něj vyrábí výjimečný jednodruhový Crémant Armand Gilg Riesling Brut 2019. 

Sklep
 
Zpět do obchodu