Jean Paul Ecklé Brut

Exkluzivně v Dal.Zas
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: JPECKBRU
Značka: Jean Paul Ecklé
333 Kč
Kategorie: Crémant
Barva: Blanc
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Položka byla vyprodána…
AOC Crémant Brut od Jean Paul Ecklé je příjemně suchý a svěží, avšak chuťově komplexní a s výraznou kyselinkou. Je mírně perlivý, takže je možné ho konzumovat i k hlavním pokrmům. Má tóny hrušky, bílého květu a zeleného jablka. Je vyroben z typických odrůd alsaské révy - Ryzlink, Auxerois a Chardonnay. Zraje minimálně 18, ale často až 24 měsíců. Dégorgement (odstranění kalu po sekundárním kvašení) je prováděn v ideální dobu před plánovaným převozem toho Crémantu do ČR. Obsah alkoholu 12,5%

Vinařství Jean Paul Ecklé vyrábí vína od roku 1870, kdy bylo založeno Josephem Ecklé. Dnes vede vinařství jeho pravnuk Emmanuel se svou ženou Christine. Od roku 2020 se vinaření začala věnovat také jejich dcera Emma, která sdílí rodinnou vášeň pro skvělé víno.
JP Ecklé je nezávislé vinařství a sídlí v malebném Katzenthalu obklopeném vinicemi. Vyrábí dva typy Crémantu - klasický Brut, který je často oceňovaný nezávislými organizacemi sdružujícími vinaře v Alsasku, a svěží a elegantní Rosé.
Objednejte si tyto skvělé Crémanty u nás na eshopu a vyzvedněte si je v Krásové 34. Milujeme Crémanty od Ecklé a máme tady vždy pár lahví krásně nachlazených.

Zpět do obchodu