Dopff Au Moulin

Nesmírně zajímavý a poutaví příbeh vinařství Dopff Au Moulin začíná v dávném středověku. Toto vinařství jehož původ sahá do roku 1574 dnes vede 13. generací Etienne-Arnaud Dopff spolu s manželkou Marléne.

Historie tohoto starodávného vinařského rodu je spojená s neustálým rozvojem a pokrokem v oblasti výroby vína. Dopff Au Moulin je vinařství, kde nalezneme původ francouzského Crémantu!

Už téměř 450 let vyrábí Dopff vína v oblasti kolem města Riquewihr. Město se nachází v nadmořské výšce 300 metrů a leží pod Vogézským úpatím, chráněné před severními větry a západními dešti. Výjimečná kvalita půdy, její jižní expozice a výrazné mikroklima v horních částech Riquewihru jsou zodpovědné za širokou škálu hroznů a za kvetení mandloní mezi vinicemi.

Byl to právě pionýr vinařství a vizionář Gustave-Julien Dopff, kdo jako první adaptoval tradiční metodu výroby šumivého vína v Alsasku v roku 1900 poté, co se tuto metodu naučil aplikovat v oblasti Champagne. Vynalezl tím Crémant d’Alsace. Jeho syn Julien-Pierre se v roce 1976 zasadil o to, aby v Alsasku vznikla AOC apelace pro Crémant d´Alsace. 

Každý Dopff Crémant má vlastní recept a podíl odrůdy révy, ze které je vyráběn. V závislosti na očekávané chuti se vyrábí z jedné odrůdy vinné révy uvedené na etiketě (například Dopff Chardonnay), nebo ze směsi (například Cuvée Julien, které se vyrábí z Auxerrois a Rulandského bílého).

Nejčastěji používanou odrůdou pro Crémanty je Rulandské bílé, které přináší jemnost a svěžest. Složitější Rulandské šedé nabízí plné chutě a Chardonnay je obvykle chváleno pro svou lehkost. O Crémantu Rosé není pochyb: vyrábí se výhradně z lahodného a plného Rulandského modrého.

Některé Crémanty s dlouhým zráním jsou ročníkové. Vykazují více máslových, dokonce toastových tónů.

Vinařství Dopff směřuje s získání označení organické výroby vína a Crémantů a momentálně prochází transformací, která trvá několik let.

Cena

349899
1349899
extra ice
349 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCEI
julien brut
Tip
349 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCJB
wild brut
417 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFWBZ
Cremant Rose Brut (2)
419 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCRB
cuvee bartholdi
Novinka
429 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCBB
chardonnay brut
429 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCHB
blanc de noir
Novinka
431 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFBNB
bio brut nature
Novinka
467 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFBNO
chardonnay no sulfur
Novinka Tip
Kód: DOPFFCBN
julien brut
751 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCJB2
Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu Insta dal.zas (1)
Novinka Tip
799 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: 594
Cremant Rose Brut (2)
Novinka
899 Kč

Exkluzivně v Dal.Zas

Kód: DOPFFCRB2
12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Zpět do obchodu