Barth René Brut Rosé

Exkluzivně v Dal.Zas

Skladem (>5 ks)
Kód: FONNEROS
Značka: Barth René
403 Kč
Kategorie: Crémant
Dosáž: 6g/l
Barva: Rosé
Certifikace Organické: Vinařství je v procesu transformace
Certifikace Biodynamické: NE
Certifikace Vigneron Independant: ANO

Barth René Brut Rosé je vyrobený ze 100% z Rulandského modrého. Zraje v lahvi minimálně po dobu minimálně 24 měsíců a má dosáž přibližne 6g/l. Hrozny pro Barth René Brut Rosé jsou pečlivě macerovány se slupkama, aby se docílila výraznější barva. Je to aromatický Crémant vhodný ke hlavnímu chodu, k masu a masným delikatesám nebo také k dezertům z ovoce. Krásná lahev je pocta sester Fonné svému prastrýci Barthovi René. Obsah alkoholu 12,5%

Příběh vinařství začíná v roce 1747, kdy se předek rodiny Fonné rozhodl investovat do pozemků v úrodném Alsasku a začal pracovat na obdělávání vinné révy. Tato vášeň se přenáší z generace na generaci až dodnes. Dnes vede vinařství Michel Fonné, který jej převzal po strýci Barthovi René. 

Vedení vinařství se věnují také jeho tři sympatické dcery, které se nedávno rozhodli, že na počest svého prastrýce, který ještě ve svých 93 letech pracuje na vinicích rembrandujou všechny Crémanty. Ty dnes nesou nejen jméno Barth René, ale také jeho podobizen. Panovi Barthovi René to dodalo mnoho sil k další poctivé práci na vinicích v Bennwihru.

Zpět do obchodu