Domaine Armand Gilg Chardonnay Vintage Extra Brut 2016

Exkluzivně v Dal.Zas

Skladem (>5 ks)
Kód: DAGILCVE
568 Kč
Kategorie: Crémant
Barva: Blanc
Certifikace Organické: ANO
Certifikace Biodynamické: ANO (od ročníka 2019)
Certifikace Vigneron Independant: ANO
Dosáž: 1,5g/l

A.O.C Crémant d´Alsace. Domaine Armand Gilg oslavilo 40 let výroby Crémantu a jako dárek sobě a svým věrným zákazníkům připravilo tuto specialitu. První jednodruhový Crémant z Chardonnay od Gilga zrál 5 let v historických sklepech tohoto vinařství. Nese dotek citrusů a pražených tónů. Má velice nízkou dosáž, jenom 1,5g/l. Je držitelem ocenění Médaille OR Mundus Vini.

Obsah alkoholu 12,5%

Rodinné sídlo 16. generace Domaine Armand Gilg se nachází v srdci Mittelbergheimu , vesnice v centru Alsaska, na Alsaské vinné stezce. Mittelbergheim je zařazen mezi 156 nejkrásnějších vesnic ve Francii.

Je to rodina nezávislých vinařů. Nezávislý vinař obdělává révu, sklízí hrozny, vinifikuje svá vína a prodává je. Má certifikaci organické produkce a od ročníků vín 2021 také certifikaci biodynamické produkce. 

Jako jedno z posledních vinařství nechává zrát některé své Crémanty prvotně ve velikých dubových sudech. Poté Crémant nechává tradičně zrát v lahvích po dobu 12-48 měsíců v závislosti na typu vína.

Domaine Armand Gilg v současnosti provozuje 29 hektarů vinné révy na kopcích pod Vogézami v nadmořské výšce od 160 m do 310 m.

Zajímavostí o tomto vinařství je fakt, že jeho sídlo má několik sklepů, všechny propojené v suterénu, na více než 1200 m2. Dva z těchto sklepů pocházejí z let 1572 a 1585, ostatní byly vykopány a vybudovány v letech 1964 až 1993. Je až neuvěřitelné, že se takový sklep podařilo vybudovat v členitém terénu a přímo pod vesnicí Mittelbergheim.

Vinařství nenajdete ve velkých supermarketech - většinu své produkce prodá přímo konečnému spotřebiteli v Evropě. 

Za zmnínku stojí, že vinařství vzdává hold tradiční Alsaské odrůdě - Rieslingu - tím, že z něj vyrábí výjimečný jednodruhový Crémant Armand Gilg Riesling Brut 2019. 

Sklep
 
Zpět do obchodu