O Dal.Zas

Kdo jsme?

Dal.Zas se věnuje prodeji výběrového šumivého vína - Crémantu - z Francie.

Firmu založila a vede Adela Řezníčková. Pomáhá ji v tom manžel Boris, rodina a spousta kamarádů (a to nejen konzumací! :D)

Adela je konzultant - "ajťák". Už řadu let se pohybuje v oblasti dat a jejich vytěžování a v posledních letech pomáhá digitalizovat největší českou banku. A protože business a víno k sobě krásně jdou, rozhodla se za podpory výše zmíněných začít také podnikat. 

Nápad má poněkud romantický původ. Adela a Boris se zasnoubili v Colmaru - nádherném Francouzském městě v Alsasku. Když Adela řekla ano, šli to s Borisem oslavit do restaurace a připili si skvělými místními bublinami. Od té chvíle vždy, když se někde v domovské Praze vyskytla příležitost dát si sklenku Crémantu, věděli že to je "the stuff" a je to někde v jiné dimenzi od v ČR tolik oblíbeného prosecca.

Nicméně, nabídka byla slabá. Vinotéky nabízely převážně velkovýrobce a kooperace (nebo přeprodej velkoobchodů) a restaurace měly malý výběr, pokud vůbec nějaký.

A tak se vypravili (již několikrát) do Francie. Adela dala dohromady unikátní databázi vinařů, které postupně oslovovali ke spolupráci a společnému prodeji Crémantu v ČR.

Většinu vín, které v Dal.Zas naleznete, naleznete v ČR jenom tam.

 

Jaký Crémant máme v nabídce?

Zaměřujeme se na menší až střední vinařství z Alsaska, vinařství s organickou, nebo biodynamickou produkcí (nebo obojí, nebo o certifikaci usilující).

Taky u nás najdete převážně tzv. "vignerons indépendant" - nezávislá vinařství, která produkují Crémant pouze a ve všech krocích ve vlastních prostorách.

Neděláme spolupráce s vinařskými kooperacemi a s lidma, kteří za tím vidí jenom prachy. Máme radi příběhy, vášeň pro víno a úctu k tradicím.

 

Proč se to jmenuje Dal.Zas?

Vybíráme pro Vás ten nejlepší Crémant d´Alsace. Správná výslovnost d´Alsace je dal.zas a věříme, že až ho ochutnáte, objednáte si ho od nás zase!

 

 

 

 

Zpět do obchodu